registrovat se

Residomo Havířovská desítka si letos vysloužila velkou pozornost médií

Kde všude si můžete atmosféru běhu připomenout?

Letošní Residomo Havířovská desítka navázala na předešlé ročníky a opět na start přilákala stovky závodníků. Kromě už tradičních kategorií jako je hlavní závod na 10 km, Memoriál Alfréda Kosela - 5 km, Craft štafetový běh, DEFENDIT dětský běh a seniorský závod, letos na všechny čekala pravá atletická lahůdka. Tou byla maratónská štafeta s názvem Havířovská 10 Playboy Atex Maraton.  I to byla součást programu, která k letošnímu 5. ročníku H10 přilákala velkou pozornost médií. 28 běžcům se před mnoha fanoušky povedlo překonat rekord keňského závodníka Eliuda Kipchogeho, který zaběhl maraton poprvé v historii lidstva pod 2 hodiny. Běžci v Havířově  společnými silami dosáhli na čas 1 hodina 59 minut a 16 sekund. Finišerem tohoto běhu byl Pavel Maslák.

Tradičně pro vás oficiální aftermovie závodního dne připravili Cousin’s Production.
youtube video
H10 se dostalo pozornosti také ve vysílání České televize, která do Havířova vyslala kompletní štáb a ve vysílání závodu věnovala 15 minutovou reportáž.
česká televize
Dokonce i TV Prima byla svědkem letošního ročníku a ve Velkých zprávách 20. října se report z H10 objevil zhruba od 32. minuty.