registrovat se
registrovat se

Na Heimstaden H10 padaly rekordy na trati i do kasičky!

Na Heimstaden Havířovské desítce padl traťový rekord i rekordní částka pro handicapované sportovce

6. ročník městského běhu na podporu handicapovaných sportovců Heimstaden Havířovská desítka je za námi. Centrum města rozběhalo téměř 800 závodníků všech věkových kategorií. Pro boccisty klubu HSC Havířov se vybrala částka 69 500 korun, kterou navíc generální partner závodu společnost Heimstaden zdvojnásobila. Celkově tedy handicapovaných sportovcům putuje 139 000 korun. 

„Moc si vážíme toho, že nám každý jeden běžec H10 svou účastí finančně pomáhá, je to pro nás obrovský impulz do další práce a pomoc při dosahování sportovních úspěchů našich sportovců. Děkujeme za nádherné gesto také společnosti Heimstaden, která částku ještě zdvojnásobila. Letos jsme se těšili až se opět setkáme v “našem” městě, užijeme si atmosféru závodu a pozdravíme se se všemi, kteří nám takto aktivně pomáhají,” říká předsedkyně klubu HSC Havířov Kateřina Šajnarová.

Další ročník se po loňské nucené pauze dočkal menší obměny. „V centru města nám stále probíhají stavební práce na hlavní trase závodu, abychom trochu rozmělnili pohyb sportovců v této oblasti, tak jsme otočili směr závodu a věříme, že si tak běžci trasu užili z jiné perspektivy,” říká hlavní organizátor Martin Kučera. 

Ze závodů ani letos nechyběl DEFENDIT dětšký běh, běh na 5 km – Memoriál Manfréda Kosela, Craft štafetový běh a hlavní závod na 10 km Heimstaden Havířovská desítka, která byla zároveň Mistrovstvím České republiky veteránů. Na startovní čáru všech závodů se tak postavilo téměř osm stovek účastníků. 

„My děkujeme všem, kdo letošní závody absolvoval. Děkujeme, že si s námi přišli závodníci užít jedinečnou atmosféru, lámat své vlastní rekordy a vůbec svou přítomností ocenili práci organizátorů, která nebyla snadná. Každý ročník se plánuje s velkým předstihem. Ten loňský jsme nakonec museli zrušit a pro organizaci letošního jsme se vzhledem ke všem dosavadním restrikcím definitivně rozhodli až v srpnu. Řešil se převod registrací a mnoho dalšího. Jsme proto upřímně rádi, že se letos vše povedlo a že i počasí nám přálo,” děkuje Kučera

Vítězi letošních závodů se pak stali – běhu na 5 km za muže Filip Austera s časem 17 minut 37 sekund a za ženy Iva Motlochová s časem 23 minut a 38 sekund. V hlavním závodě na 10 km pak zvítězil ukrajinský běžec Serhii Shevchenko s časem 31 minut a 2 sekundy, který tímto trhl rekord trati se svou průměrnou rychlostí 19,33 km/h a mezi ženami Maryna Nemchenko s časem 35 minut a 42 sekund.

Kompletní výsledky si pak můžete prohlédnout na webových stránkách závodu: https://h10.cz/vysledky/.

Fotografie se pak budou postupně objevovat zde: https://h10.cz/galerie/.

Další ročník by se měl odehrát v podobném termínu zase za rok a cíl je jasný – mít na startu alespoň 2000 závodníků.