registrovat se
registrovat se

Heimstaden Havířovská desítka 2022 spustila registraci

7. ročník městského běhu na podporu handicapovaných sportovců Heimstaden Havířovská desítka se letos poběží v neděli 16. října. Tradiční benefiční běh v květnu spustil registraci do závodu.

Heimstaden Havířovská desítka 2022 spustila registraci

Loňský ročník po covidové pauze přilákal na tisícovku běžců a boccistům z HSC Havířov přispěl částkou přesahující 100 tisíc. Ambice co nejvíce pomoci má běh i letos a na svůj start chce opět přilákat větší množství závodníků. 

“Rádi bychom se na startu sešli opět v plné síle a v co největším množství. Letos jde po delší době o ročník, kdy se můžeme organizaci věnovat naplno, nemusíme do posledních chvil čekat, jak se vyvine situace s opatřeními. Máme proto více času vše pořádně připravit,” klepe pomyslně na dřevo jeden z organizátorů běhu Martin Kučera. 

Stejně jako v předešlých letech je na výběr z několika kategorií. Čeká nás hlavní závod Heimstaden běh na 10 km, běh na 5 km – Memoriál Manfréda Kosela, štafetový běh na 4 x 2,5 km a dětský běh.

“Věříme, že si na své přijde každý člen rodiny a půjde tak o milý společný zážitek. Pracujeme na tom, aby se během dne zabavili všichni, kdo dorazí. Zaměřujeme se také na to, aby si na start našli cestu firemní kolektivy a svou pozici posílili také zástupci a reprezentanti sportovních klubů a škol,” dodává Kučera. 

Závod je jedinečný právě tím, že stokoruna z každého startovného putuje na činnost Handicap sport clubu Havířov. Boccisté budou přítomni i přímo na místě, pravidelně pomáhají s organizací a povzbuzují běžce. 

Na stránkách Heimstaden Havířovské desítky (www.h10.cz) se můžete registrovat online do 30. září. Součástí startovního balíčku je nejen účast v samotném závodě, tedy veškeré technické zabezpečení akce, ale i občerstvení na trase závodu a v jeho cíli, čipové měření času, účastnické medaile a za zvýhodněnou cenu také možnost zakoupení kvalitních běžeckých CEP čelenek v designu závodu. Čelenky však budou k dispozici k objednání jen do konce června. 

Trasa závodu zůstává stejná, veškeré další informace budou pořadatelé postupně odhalovat na webových a facebookových stránkách Heimstaden Havířovské desítky.