registrovat se
registrovat se

Charitativní rozměr H10 se posouvá zase o kus dál

Residomo Havířovská desítka už od svého prvního ročníku vyčnívá tím, že má svůj benefiční rozměr.

Část startovného vždy putuje na činnost Handicap sport Clubu Havířov. Tedy handicapovaným sportovcům hrajících paralympijský sport boccia. Tradicí se už stává také spolupráce s havířovskou Armádou Spásy. A letos můžete podpořit až 7 neziskovek darováním oblečení přes organizaci Moment.

Charitativní rozměr H10 se posouvá zase o kus dál

Boccisté se vždy aktivně účastní a pomáhají s organizací závodu. V posledních letech se těšili těmto příspěvkům: v roce 2015  22 000 Kč, v roce 2016 49 100 Kč, v roce 2017 51 863 Kč a v roce 2018 67 300 Kč. Organizátoři jsou jen rádi, že se každoročně příspěvek navyšuje a pevně věří, že tomu tak bude i letos. 
Mimo HSC Havířov, však letos už poněkolikáté na havířovském Náměstí Republiky uvidíme i další. O teplé občerstvení pro všechny závodníky se postará Armáda spásy. Každý běžec se tak může v cíli těšit na teplou polévku. 
Cílem Armády spásy v České republice je fyzická, sociální, morální a duchovní podpora lidí všech věkových kategorií, a to na křesťanských principech. Cílovou skupinou Armády spásy jsou všichni ti, kteří se ocitli v obtížné životní situaci, ale také ti, kteří hledají jakoukoliv duchovní pomoc či oporu. Armáda spásy provozuje sociální zařízení a komunitní centra, ve kterých poskytuje více než 60 registrovaných sociálních služeb. Každý den jejich služeb využívá přes tisíc znevýhodněných osob.
V Havířově Armáda spásy provozuje několik služeb – Sociální služby pro muže, Dům pro matky s dětmi, Služby následné péče a Ambulantní a terénní služby. Najdete zde také Sbor a komunitní centrum
Proč se Armáda spásy spojila s Havířovskou desítkou? „Chceme podpořit především charitativní stránku závodu a být solidární, neboť nám není lhostejný žádný člověk, který je nejen z materiálního, ale i zdravotního důvodu na okraji společnosti,“ říká ředitel havířovské Armády spásy Tomáš Kolondra.
Letošní ročník přináší další možnost, jak mohou závodníci, fanoušci a další příznivci Residomo Havířovské desítky pomoci potřebným. Je to jednoduché, stačí darovat oblečení a pomoci se dostane hned 7 neziskovkám. 
Nově proběhne sbírka oblečení pro organizaci Moment Charity Shops, která provozuje síť prospěšných second handů v Ostravě, Frýdku-Místku, Karviné a Praze. Ve svých obchodech Moment prodává darované oblečení a ziskem z prodeje podporuje aktuálně sedm neziskových organizací: Kola pro Afriku, Save Elephants, CCBC, Mobilní hospic Ondrášek, Společnost pro ranou péči, Denní stacionář Žebřík, Lesní klub Bezinka.
Více o Momentu najdete na jejich webových stránkách.
Udělejte si pořádek ve skříni, vyberte věci, které už nenosíte a pošlete je dál. Darovat můžete oblečení, obuv, kabelky, klobouky, bižuterii, sportovní potřeby, hračky a hry. Jen prosím zkontrolujte, že darované oblečení nemá díry ani se nepáře, není zaprané, je bez fleků, nesrazilo se a není vytahané.
Věci můžete darovat v den závodu, mezi 8:00 až 10:00 na sběrném místě Momentu na Náměstí republiky.