Šla jsem do toho naplno, říká vítězka Havířovské desítky

Mezi ženami se na prvním místě Residomo Havířovské desítky s časem 40 minut a 18 sekund umístila Ivana Zbořilová, pro níž to byla celkově třetí účast v tomto závodě. V krátkém rozhovoru zhodnotila, jak se jí líbil letošní ročník, jakých závodu se účastní nebo, jak se na ně připravuje.

V minulosti už ses závodu, kromě loňského ročníku, účastnila. Nultý ročník jsi mezi ženami zvítězila, o rok později se s časem trochu propadla, ale letos se zase dostala na první místo. Jak se tedy trénink a vše okolo běhání vyvíjelo za tu dobu?

Ano, nultý ročník na stadionu se mi běžel dobře. Chtěla jsem tehdy hlavně podpořit pořadatele z SK Fuga, protože je fajn, že někdo tady pro nás dělá závody. V srpnu 2015 se mi narodila dcera, a proto byl můj čas horší, teprve jsem se rozbíhala po porodu. Letos už jsem zase ve formě, mám pravidelné tréninky a celkově letos skvělou sezónu.

Šla jsi letos do závodu s tím, že byste ho chtěla vyhrát?

Doufala jsem, že by to mohlo vyjít. Viděla jsem na startu loňskou vítězku a říkala si, že to bude těžké, tak jsem do toho šla naplno. (úsměv) Možná i díky tomu jsem si zde zaběhla osobní rekord.

Jak ses připravovala na letošní ročník?

Běhám za tým BK SAK Karviná a máme skvělého trenéra Mirka Kravčíka. Pod jeho vedením běhám už několik let a letos se projevují výsledky systematické práce. Trénuji v podstatě celoročně, s tím že listopad a červenec míváme volnější. Jinak běhám úseky na dráze i tempové běhy a téměř každý den s kočárkem, když uspávám dcerku.

Jakých jiných běhů se ještě účastníš?

Z jiných závodů běhám především ty, které jsou zařazené v Moravskoslezském běžeckém poháru nebo, které mám prostě ráda. Mezi mé nejoblíbenější patří Zlatý podzim ve Vratimově a Běh Chuchelnou. No, a v neposlední řadě se s manželem a synem účastníme pravidelně tzv. Turistického závodu, což je spojení běhu a turistických disciplín jako plížení, poznávání dřevin, přechod lanové lávky atd. Tento závod se koná po celé republice a ti nejlepší postupují na Český pohár, kde už o umístění bojují ti nejlepší. Zpravidla se ho v různých kategoriích účastní až 300 závodníků.

Díky tvé pravidelné účasti máš možnost sledovat vývoj tohoto závodu. Jak hodnotíš jeho posun?

Tento závod se posunul neskutečně. Pořadatelé opravdu odvedli kus práce. Letos jsem si celou trať užila, bála jsem se, že to bude nudné, ale lidi neskutečně fandili, stáli skoro podél celé trati, fandilo i hodně známých a atmosféra byla úžasná.

Jak bys tedy letošní ročník ohodnotila celkově, nejen co se týče tvého úspěchu, ale i organizačně?

Organizace byla výborná, ať už možnost prezentace pár dní předem, úschovna věcí, značení trati a kilometrů, vše klapalo, jak má.

Uvidíme tě tady zase za rok?

Ráda bych běžela i příští rok, tak doufám že ano. (úsměv) 

h10

Comments are closed.