Havířov, 12. 10. 2018 (Tisková zpráva)

4. ročník městského běhu na podporu handicapovaných sportovců Residomo Havířovská desítka odstartuje už tento víkend. Na startu můžeme čekat běžecké špičky regionu i známé tváře. Do závodu nastoupí rekordní počet závodníků.

 

Závodní den vypukne v neděli 14. října a soutěžit se bude v hlavní kategorii na 10 km, 5 km, štafetě a dětském běhu. I letos dostanou svou příležitost senioři, které loni zaujal seniorský běh.

„Letošní závod bude zároveň Mistrovstvím Moravy a Slezska v silničním běhu na 10 km. Na startu tedy uvidíme atletické špičky z celého regionu a můžeme čekat také pokoření traťového rekordu,“ láká na zajímavou konkurenci jeden z organizátoru Martin Kučera.

Závod na 5 km bude memoriálem Manfréda Kosela, zakladatele havířovské atletiky. Partnerem dětského běhu je pro nově pro letošek hypermarket Globus. Děti se tak mohou v cíli těšit na pamětní medaile a sladké občerstvení. Štafetový běh má letos také nového partnera, firmu Craft, která rovněž dodala oficiální trička závodu.

 

„Vnímáme letos enormní zájem a máme z toho velkou radost. Poprvé máme předem zaregistrovaných přes tisíc závodníků. Velkou účast podpoří i místní sportovní kluby, z AZ Residomo Havířov si závod zaběhne přes 50 dětí, z florbalového klubu Torpedu 40 dětí a další pak doplní FK Gascontrol Havířov, Atletický klub Havířov nebo skupina 66 dětí ze Základní školy Moravská. A co víc, předpověď hlásí krásné počasí a věříme, že si všichni tento závodní den užijí,“ přeje si Kučera.

 

Ti, kteří se nestihli přihlásit mají ještě možnost registrace přímo na místě. A ti, kteří si zatím závodit netroufnou, jsou vítáni jako fanoušci na trati. Závod i letos zůstává v centru dění a poběží se hlavními havířovskými ulicemi, které budou po dobu konání závodu uzavřeny.

 

„Stejně jako předchozí roky poputuje stokoruna z každého startovného na činnost Handicap sport clubu Havířov,“ připomíná benefiční ráz akce Kučera. A budou to právě havířovští boccisté, kteří už předchozí roky mohli využít příspěvek pro svou činnost, ať už to bylo zakoupení nových ramp pro hraní nebo herních míčů. Zároveň budou opět pomáhat s organizací a povzbuzovat běžce na trati.

 

Po závodě na všechny čeká afterparty přímo na havířovském náměstí. Odpoledne vystoupí Domek rozbrojů z Porcelan people. A kulturní program po vyhlašovacím ceremoniálu zajistí kapely Nebe, Střepy, začínající zpěvačka Vali nebo taneční skupina Horizonty. Nebude chybět ani tradiční tombola, ve které i letos mohou nájemníci Residoma vyhrát nájem bytu na rok zdarma.

 

Záštitu nad závodem převzala jak primátorka města Havířova Jana Feberová, tak hejtman kraje Ivo Vondrák.

 

Startovní listiny závodů H10 14.10.2018

Startovní listina běhu na 10km

Startovní listina běhu na 5km

Startovní listina štafetového běhu

Startovní listina dětského běhu

Rekordní počet závodníků rozběhá Havířov už tuto neděli