Hlavní závod si zaběhne finanční ředitel RESIDOMA Martin Ráž

Nadšeným podporovatelem RESIDOMO Havířovské desítky je i finanční ředitel generálního partnera závodu, Martin Ráž. V rozhovoru se s námi podělil o jeho motivaci k běhání a jeho osobní příběh.

Stal se z Vás běžecký nadšenec, proč jste se rozhodl právě pro běh? Čím Vás oslovil?

Přišel jsem k běhání náhodou. Dlouhá léta jsem hledal motivaci, jak shodit kila. Na firemním vánočním večírku minulý rok jsem veřejně vyzval kolegy, ať se ke mně někteří přidají a poběží se mnou Havířovskou desítku. Domluvil jsem se i se svým synem, který si chtěl také zlepšit fyzičku, že s tím oba zatočíme a začneme se hýbat. Bylo to super, protože jsme mezi sebou trochu soupeřili a velmi rychle byly vidět výsledky, jak v počtu naběhaných kilometrů, tak i na váze.  V březnu letošního roku jsem uběhnul v kuse svých prvních 10 km, ale pár dní na to se mi zhroutil svět, když syn tragicky zahynul. U běhání jsem zůstal, pomáhalo mi nejen fyzicky ale hlavně psychicky překonat tuto nenávratnou ztrátu a bolest. Začal jsem běhat více a více, až jsem během dalších 3 měsíců naběhal více než 700 km.

RESIDOMO Havířovská desítka bude Vaší závodní premiérou, jak dlouho trénujete a jak probíhá Vaše příprava?

Nyní běhám několikrát v týdnu trasy ca 10 km dlouhé, jinak nemám žádnou speciální přípravu.

Stanovil jste si osobní cíl, kterého chcete v závodě dosáhnout?

Přistupuji k tomuto prvnímu závodu s pokorou a můj cíl je především závod doběhnout, čas neřeším.

Do závodu je již nyní přihlášeno spoustu zaměstnanců RESIDOMO. Jak se Vám povedlo pro běhání nadchnout i své okolí? A plánujete v „hecování“ pokračovat nadále?

Ano, oslovil jsem kolegy ve firmě a bude nás více než padesát. Asi je to tím, že běhání se může účastnit skoro každý a je to pěkný team building, když se ve firmě bavíme, kdo se účastní, jak se připravuje a je potěšující, jak kolegové trénují a přistupují k závodu zodpovědně.

V letošním roce se společnost RESIDOMO stala generálním partnerem Havířovské desítky, čím si právě tento závod získal Vaši pozornost?  

Přemýšlel jsem s kolegyní Kateřinou Piechowicz, která vede Nadační fond RESIDOMO, nad nějakou zajímavou sportovní akcí, kterou by nadační fond podpořil a která má potenciál oslovit širokou veřejnost ve městech, kde máme bytový fond. Postupně jsme došli k běhání a Kateřina, která je nadšenou ultra-běžkyní následně oslovila pořadatele Havířovské desítky a tím to vše začalo.

Jaký má podle Vás Havířovská desítka potenciál do budoucna? Co byste ji popřál?

Havířovská desítka je závod, který má skvělé a nadšené organizátory, krásnou trasu a to je samo o sobě skvělý předpoklad. Je to mladý závod, důležité je, že ho organizují sportovní srdcaři a patrioti Havířova, kterým záleží na místě, kde žijí. Díky svému entusiasmu dokážou pro sport získat i ostatní včetně dětí a seniorů.  Přeji H10, aby se úspěšně rozrůstala a aby se stala prestižním běžeckým závodem na Severní Moravě s účastí jak domácích běžců z různých končin naší země, tak i z blízkého Polska a Slovenska.

h10

Comments are closed.