Městský běh na podporu handicapovaných sportovců Residomo Havířovská desítka rozběhá centrum města už zítra. Od rána bude na havířovském náměstí probíhat prezentace a registrace závodníků. Dětský běh pak odstartuje v 10 hodin, závod na 5 km o půl 11 a hlavní závod na 10 km půl hodiny před polednem. Bohatý doprovodný program pro fanoušky si po dobu celého dopoledne připravili partneři běhu.

 

„Nyní máme na startovních listinách více než 7 stovek běžců. Registrace do závodu je však stále možná i přímo na místě. Startovné zůstává stejné, 600 korun,“ zve na sobotní program jeden z pořadatelů Martin Kučera. Startovní listiny pak jsou k nahlédnutí na stránkách závodu. Závodníci mohou na místě využít šatny i úschovnu. Z celého závodu je pro ty, kteří nebudou na místě, k dispozici online přenos na YouTube kanále H10 zde.

 

Dětský běh a závod na 5 km, které byly novinkami loňského ročníku, započnou závodní program i letos. V 10 hodin se ulicemi rozběhne dětská kategorie a půl hodiny na to si závodníci zaběhnou pětikilometrový okruh. Hlavní závod pak startuje o půl 12 a poběží se zároveň se štafetou 4x 2,5 kilometrů. I letos však pořadatelé přidali novou kategorii. „Novou kategorií, kterou jsme přidali, je seniorský závod. Jde o symbolické proběhnutí nebo projití cca 500 metrů dlouhé trasy. Zveme tak i občany dříve narozené, kteří tvoří nemalé procento obyvatel města,“ láká všechny věkové kategorie Kučera.

 

Po skončení hlavního závodu následuje losování o ceny, mezi něž patří například Škoda auto na víkend zdarma, 2x startovné na Mattoni Olomoucký půlmaraton 2018 a mnoho dalšího. Vyhrát mohou všichni registrovaní do závodu na 5 a 10 km a štafety. Běžci, kteří jsou zároveň nájemníci společnosti Residomo, mají možnost vyhrát roční nájem bytu. Ve 13 hodin bude následovat vyhlášení vítězů.

 

Pro závodníky jsou letos připraveny i besedy na témata Vyvážená strava ve sportovním tréninku a Youkon Arctic Ultra 2017, tedy o nejextrémnějším závodu planety, který absolvoval Jan Venca Francke. Workshopy jsou pro závodníky zdarma od 14 do 16 hodin v Komunitním centru Lučina a odkaz pro přihlášení je na stránkách h10.cz

 

O zábavu pro fanoušky se po celou dobu závodu budou starat partneři běhu. Sportovní kluby Torpedo a AZ Havířov pořádají nábor sportovců, ve stánku AZetu budou k zakoupení také lístky na domácí utkání. Svou činnost představí také Handicap sport club Havířov. Ve stánku HSC bude vyzkoušení kupříkladu boccia, kterou si mohou zájemci zahrát s ligovými boccisty nebo podpořit jejich činnost zakoupením reklamních předmětů.

 

Pro havířovské boccisty, kteří se i letos podílejí na organizaci akce, se vybírá stokoruna z každého startovného. Boccisté budou pomáhat s vydáváním registrací, předávat ceny a v neposlední řadě také povzbuzovat závodníky kolem trati.

 

Občerstvení zajišťují partneři CrossCafe a První havířovský minipivovar, který i letos připravil speciální pivo závodu s názvem Běžec. V PHM po závodě od 18 hodin proběhne také oficiální afterparty závodu, na kterou se stále prodávají lístky při registraci a v jejich ceně je zahrnut bohatý raut a welcome drink.

 

Akce se koná pod záštitou primátorky města Mgr. Jany Feberové a hejtmana Moravskolezského kraje prof. Ing. Iva Vondráka, CSc. Generálním partnerem závodu je společnost Residomo. Hlavními mediálními partnery jsou Karvinský deník a Hitrádio Orion.

 

 

Kontakt

Martin Kučera

martin@h10.cz

778 527 033

 

Havířovská desítka startuje už zítra