Desítku si zaběhne i Petr Harazin s kapelou Nebe

Na start letošního ročníku RESIDOMO Havířovské desítky se postaví také Petr Harazin z kapely Nebe. Ten se účastnil už prvního ročníku před dvěma lety. Jak na něj vzpomíná nebo jak vypadá jeho příprava přibližuje v krátkém rozhovoru.

Petře, ty už si Havířovskou desítku absolvoval před dvěma lety, jak na svůj start v závodě vzpomínáš? Pamatuješ si na svůj výsledek?

Běžel jsem 2,5 km, startoval Pavel Vrba a pro mě to byl velký zážitek. Vyběhl jsem a čekal jsem, že ten závod rozběhnu, ale po 5 vteřinách mi bylo jasné, že nejsem už zdaleka tak zdatný běžec. Že mě nohy nenesou tak, jako za dob, kdy jsem chodil na sportovku. Výsledek si pamatuju, skončil jsem na 7. místě tuším a bral jsem to jako úspěch.

Závod prošel několika změnami a rozšířeními, trasa vede centrem města, přibývají kategorie, jak hodnotíš tento posun? Jaké má podle tebe Havířovská desítka ambice?

Je super, že se tady někdo snaží pozvednout sportovního a sociálního ducha města. Udělat něco pro své zdraví, a zároveň se potkat s lidmi, které díky všednostem života potkáme třeba po dlouhé době.

Máš nějaký cíl pro tento ročník?

Mým cílem je doběhnout. Určím si svoje tempo a pojedu si v režimu „čištění hlavy“. Letos jsem si poprvé zaběhl 10 km cvičně, abych věděl, jestli to vůbec dám. A dal jsem. (úsměv)

Trénuješ na závod pravidelně? I při koncertování vydáš spoustu energie, jak se udržuješ v kondici?

Začal jsem běhat pravidelně, až mě to kupodivu začalo bavit. Když člověk neběží dlouho a pak se najednou rozběhne, nejdou mu nohy, a to mě vždycky strašně štvalo. Ale když jsem začal běhat pravidelně, začal jsem se na to běhání i těšit.

Mohou se fanoušci kapely na startu těšit na celé Vaše obsazení? Postaví se s tebou na start i další kamarádi z kapely? Vyzval bys na tomto místě někoho k účasti?

Kromě mě se postaví na start ještě 2 nebo 3 členové kapely. A už dlouho se snažíme vybičovat našeho bubeníka, takže tím ho ještě jednou osobně vyzývám.

h10

Comments are closed.