Boccisté se těší z nových ramp

Nových odhodových ramp pro hraní boccii se dočkali dva havířovští hráči Josef Meyer a Filip Hyrák. Radost z nových pomůcek mají díky účastníkům druhého ročníku Havířovské desítky, z jejichž startovného byly rampy zakoupeny.

Havířovská desítka svou benefiční stránkou podporuje právě havířovské boccisty, kteří se také aktivně podílejí na její organizaci. V loňském ročníku se závodu zúčastnilo přes pět stovek běžců, kteří tak pomohli vybrat částku 49 100 korun.

Handicap sport club Havířov se rozhodl částku investovat do nákupu ramp pro své nadějné hráče, kteří už s nimi sbírají první úspěchy. Josef Meyer ovládl 1. kolo 2. ligy národní soutěže, které se konalo poslední únorový víkend ve Velkém Meziříčí a dostal se tak na průběžné první místo. Svou novou rampu si nemůže vynachválit.

„Hned první trénink jsem si rampu oblíbil. Hraje se mi s ní velmi dobře a doufám, že mi pomůže k návratu do první ligy. Tímto bych chtěl poděkovat všem, kdo umožnili koupi této rampy,“ neskrývá své nadšení Josef, který se na novou rampu moc těšil, a jeho nadšení se ještě zvýšilo, když si rampu poprvé prohlédnul a vyzkoušel.

Rampu od předsedy klubu Martina Kučery obdržel i Filip Hyrák, který bojuje v regionální soutěži. „Když jsem tu rampu viděl poprvé otevřenou v kufru, myslel jsem si, že to je kulomet,“ vtipkuje Filip. Po chvíli se však rozloženou rampu podařilo poskládat a také Filip už s ní naplno trénuje. „S rampou jsem moc spokojený a hraje se mi s ní výborně. Děkuji moc za koupi této rampy a věřím, že se mi vyplatí,“ těší se Filip z nové pomůcky.

Rampy k mladíkům přicestovaly od sousedů ze Slovenska, kteří se pyšní kvalitnějšími produkty pro hraní boccii. „Vybrali jsme jedny z nejlepších a nejkvalitnějších ramp. Každá rampa stála přes dvacet tisíc a věříme, že jejich kvalita se pozná,“ říká Martin Kučera, který rampy hráčům předával a je rád, že už s nimi sklízí první úspěchy.

Martina Kotulová

h10

Comments are closed.